Zalety mieszkania na peryferiach dużego miasta

Nie ulega wątpliwości, że mieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet. Szczególnie dostrzegą i docenią je osoby, preferujące szybkie tempo życia. Niektórzy jednak o wiele lepiej czują się w niewielkich miejscowościach położonych z dala od zgiełku miasta lub dzielnicach na obrzeżach. Jakie są zalety mieszkania na peryferiach? 

Niewątpliwie jednym z największych plusów mieszkania na peryferiach jest oczywiście cena inwestycji. Niejednokrotnie zdarza się, że ceny mieszkania kawalerki w centrum i 3-pokojowego mieszkania w nieco oddalonej dzielnicy są porównywalne! Co więcej, ograniczona ilość terenów inwestycyjnych w centrum sprawia, że deweloperzy coraz częściej i chętniej wybierają właśnie niewielkie, ale urokliwe i pełne klimatu lokalizacje. 

Kolejnym plusem, o którym niewątpliwie należy wspomnieć, jest cisza i spokój. Życie w dzielnicach położonych na uboczu płynie i wygląda zupełnie inaczej. Nie ma tu mowy o nieustannym gwarze, samochodach jeżdżących niemal pod samym oknem, czy tłumach przechodniów na chodnikach. 

Peryferia są doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. W związku z tym dojazd do centrum lub oddalonych dzielnic nie powinien stanowić żadnego problemu. Tak jest np. w przypadku warszawskiej dzielnicy Targówek, gdzie podróż komunikacją miejską do centrum zajmuje zaledwie około 30 minut. To właśnie tam znajduje się osiedle, które na tle pozostałych wyróżnia się olbrzymią ilością zieleni, spokojną okolicą, a także doskonale rozwiniętą infrastrukturą. W ofercie znaleźć można zarówno kawalerki, jak i mieszkania 3 oraz 4 pokojowe. 

Zalety mieszkania na peryferiach niewątpliwie zauważą również młode małżeństwa,jak osoby, planujące potomstwo w najbliższych czasie. Nie sposób nie wspomnieć również o rodzinach wielodzietnych, które docenia fakt, iż życie nabiera tu zupełnie tu zupełnie innego tempa, a dostęp do szkolnictwa nie różni się niczym od tego w centrum! Warto decydować się jednak na wybór osiedli przyjaznych dzieciom. Wyznacznikiem mogą być w tym przypadki żłobki, szkoły, okoliczne sklepy, apteki, przy jednoczesnym zachowaniu kameralności i komfortu.

Jakie są zalety mieszkania na warszawskim Targówku?

Jak już wspominaliśmy, niewątpliwie jedną z największych zalet mieszkania w dzielnicy Targówek jest doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Dzięki II linii metra wystarczy dojechać na Pragę na Dworzec Wileński.

 Wkrótce pojawią się także stacje metra na Targówku. Olbrzymim plusem tej dzielnicy są także o niezwykle klimatyczne zabudowy i kamienice, które sięgają czasów PRL-U!