Mikroapartamenty to nowoczesność i praktyczność

Najmniejsze mikroapartamenty osiągają nawet do 8 metrów kwadratowych. Są jednak nowoczesne i praktyczne. Mikroapartamenty są bardzo dobrym rozwiązaniem dla młodych osób, które marzą o swoich czterech kątach.

Czym są mikroapartamenty ?

Są to mieszkania, które są gotowe do zamieszkania od razu. Znajdują się w nich wszelkie potrzebne rzeczy do życia codziennego. Jedynie wyróżniają się metrażem od zwykłych mieszkań. Mają także swoją łazienkę, a oprócz niej jest jedno pomieszczenie, które służy zarazem jako salon, kuchnia i sypialnia. Można także w tym pomieszczeniu pracować.

Dlaczego tak małe apartamenty są popularne ?

Mikroapartamenty są tak popularne, gdyż najczęściej położone są w bardzo dobrej lokalizacji. Dodatkowo takie mieszkania są też atrakcyjne cenowo. Mieszkania te są idealne dla ludzi młodych, którzy studiują i zależy im na tym, by oszczędzić na różnych rzeczach. Są także odpowiednie dla tak zwanych singli i ludzi pracujących. Jednak często też takie mikroapartemnty kupują sami developerzy, którzy chcą to mieszkanie sprzedać z zyskiem.

Czy warto ubezpieczyć mikroapartament?

Jak każde mieszkanie, to mikroapartament także warto, jest ubezpieczyć. Mogą się zdarzyć różne losowe sytuacje i wtedy takie ubezpieczenie będzie naszym zabezpieczeniem. W przypadku zalania, czy pożaru ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy.

Jaka jest cena takich mikroapartamentów?

Ceny zależą przede wszystkim od lokalizacji i także od tego, na jakim piętrze się będzie znajdował. Również dla ceny takiego mieszkania ma znaczenie to, czy jest w nowym, czy starym budownictwie. Ceny mikroapartamentów zaczynają się mniej więcej od 120 tysięcy w Warszawie, a we Wrocławiu cena może już być od 110 tysięcy. W Krakowie zaś może cena sięgać od 180 tysięcy, a w Poznaniu 130 tysięcy. Dlatego tak ważny jest wybór miasta, do którego chcemy się przeprowadzić. W mniejszych miastach ceny za mikroaprtamenty są dużo mniejsze. Na przykład w Lublinie można takie mieszkanie kupić już za 100 tysięcy.

Czy takie mikroapartamenty to dobry sposób na wynajem ?

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie mieszkać na stałe w takim mieszkaniu, to wynajem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy zobaczyć przez rok czasu, czy to mieszkanie jest dla nas atrakcyjne. Również możemy kupić mikroaprtament pod wynajem. Dzięki temu za niewielką cenę kupna mieszkania będziemy mieć dodatkowe pieniądze z wynajmu. Szczególnie jeśli takie mikroapartamenty są blisko uczelni, to na pewno szybko znajdą się nim zainteresowani studenci.

Czy mikroapartamenty to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi ?

Mikroapartamenty ze względu na swój metraż nie są najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi. Takie mikroapartamenty mogą osiągać nawet do 8 metrów. I co najważniejsze jest tylko jedno pomieszczenie oprócz łazienki. Dzieci nie miałyby za dużo miejsca na rozwój, co jest bardzo ważne u dzieci, zwłaszcza szkolnych.

Mikroapartamenty to także idealny prezent dla swojego dziecka, które zaczyna wchodzić w dorosłość. Dzięki temu może się samodzielnie przekonać, jak wygląda życie, gdy trzeba samemu zadbać o wszystkie rachunki i wyżywienie. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, gdy na przykład musiałoby dziecko dojeżdżać do liceum kilkanaście godzin w jedną i drugą stronę. Można także do takiego mikroapartamentu przenieść się na tak zwaną jesień życia. Wtedy będziemy mieć mniejsze rachunki  za czynsz oraz prąd czy gaz lub wodę. Takie mikroapartamenty to bardzo wygodne rozwiązania.