Papier pakowy – jak zabezpieczyć zawartość przesyłki?

Kto chociaż raz nie wysyłał paczki? Chyba każdy ma to za sobą. To pozornie nie jest trudna czynność jednak schody zaczynają się już na etapie pakowania wysyłanej rzeczy. Zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z czymś wyjątkowo kruchym, miękkim, o nieregularnym kształcie. W takiej sytuacji pomocny może okazać się papier pakowy. Służy do zabezpieczania, owijania i wypełniania wolnych przestrzeni w paczce. Jak go użyć, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo wysyłanego przedmiotu?

Owijanie w papier, czyli sposób na zabezpieczenie przesyłki

Przedmioty, które mają nieregularny kształt trudno zapakować w taki sposób, aby nie uległy zniekształceniu lub uszkodzeniu. Dlatego warto zaopatrzyć się, w tym celu w papier pakowy. Bez problemu można nim owijać przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. Papier pakowy skutecznie zabezpieczyć przedmioty przed uszkodzeniem, zarysowaniem, a nawet rozbiciem. Papier łatwo się formuje, dlatego dostosowuje się do kształtu wybranego przedmiotu. Dodatkowo jest ekologicznym rozwiązaniem w przeciwieństwie do standardowej folii.

Wypełnianie pustych przestrzeni w paczce za pomocą papieru pakowego

W momencie gdy przedmiot jest już zabezpieczonym pozostaje go umieścić w przygotowanym do wysyłki kartonie. Jednak, by towar nie uległ zniszczeniu w transporcie należy go unieruchomić w paczce. W tym celu wystarczy wypełnić pozostałą przestrzeń za pomocą papieru pakowego. Arkusz papieru należy zgnieść i wypełnić nim powstałe puste przestrzenie. Zapobiega to przemieszczaniu się przedmiotów wewnątrz paczki, a co za tym idzie chroni je przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym.

Zalety papieru pakowego:

  • bardzo lekki – stosowany do zabezpieczenia towaru, nie zwiększa ogólnej wagi paczki
  • uniwersalny – bez problemu dostosowuje się do kształtu i wielkości przedmiotu
  • wielozadaniowy – można nim owijać zabezpieczane przedmioty, ale również wypełniać puste przestrzenie paczki
  • bardziej eko – nawet po zgnieceniu można wykorzystać go ponownie podczas pakowania przesyłki
  • atrakcyjna cena.

Papier pakowy dzięki swoim właściwością jest chętnie wybierany przez osoby często wysyłające paczki. Zabezpieczenie towaru z jego pomocą jest bardzo proste, a lekkość sprawia, że nie wpływa on na ostateczną wagę paczki. Zamiana popularnej folii na papier sprawia, że wizerunek firmy będzie postrzegany jako eko-friendly. Papier pakowy powstaje z makulatury, nadaje się do recyklingu, a dzięki dużej wytrzymałości może być używany wielokrotnie. To obowiązkowy element dla każdego, kto chce, by wysłany towar dotarł do klienta w stanie nienaruszonym.