3 najbardziej stylowe akcesoria męskie

W świecie mody nie ma kompromisów ani przypadkowości. Aby zyskać naprawdę oryginalny look konieczna jest znajomość trendów oraz umiejętne łączenie zestawów i dopasowywanie dodatków. Przedstawiamy trzy stylowe akcesoria męskie, które nadają unikalnego charakteru każdej stylizacji i sprawiają, że każdy mężczyzna może poczuć się naprawdę wyjątkowo i wytwornie. 

Muchy – efektowne akcesoria męskie

Niewielkie, niepozorne, a jednak drzemie w nich wielka moc. Moc nadawania każdej stylizacji męskiej niepowtarzalnego charakteru. Muchy, bo o nich tutaj mowa, są idealnym uzupełnieniem garnituru czy smokingu. Coraz częściej wybierają je mężczyźni, którzy cenią indywidualizm i nieszablonowość. Od dłuższego czasu to właśnie muchy są jednym z bardziej popularnych dodatków w męskich, ślubnych stylizacjach. Muchy to produkty, które pasują wszystkim: i młodszym i starszym, dlatego zdecydowanie warto posiadać choć jeden egzemplarz. Jeśli nie jesteśmy jeszcze gotowi na założenie muchy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości stanie się ona ulubionym dodatkiem męskim. 

Krawaty – tradycja i elegancja

Jedwabne, lniane, tweedowe, bawełniane, a nawet skórzane. Takie mogą być krawaty, czyli najbardziej popularne akcesoria męskie. Noszą je panowie w każdym wieku, dlatego mają one bardzo szerokie zastosowanie, tj. można je założyć do koszuli do pracy, na spotkanie towarzyskie, a jedwabny, gładki, najbardziej elegancki krawat może z powodzeniem stanowić dopełnienie stylizacji ślubnej czy innej, przeznaczonej na wydarzenie o bardzo wysokiej randze. W sprzedaży znaleźć można ogromny wybór tych produktów. Różnią się one nie tylko kolorem, ale także fakturą, długością i szerokością. Wszystkie te parametry należy uwzględnić przy wyborze krawata. Warto pamiętać, że krawaty dopasowujemy do ubrania. Nie odwrotnie.

Szelki – szyk i klasa

Szelki, w przeciwieństwie do krawata, to najrzadziej spotykane akcesoria męskie. Wielu panów niepotrzebnie obawia się tego dodatku, myśląc, że ich stylizacja może wyglądać nieco dziwnie, a nawet śmiesznie. Nic bardziej mylnego, skoro prezentował je na sobie sam agent 007! Złotą zasadą, by uniknąć niepożądanego efektu w przypadku stylizacji z szelkami w roli głównej jest ta, że nie zakładamy do nich paska. Tych dwóch akcesoriów męskich nie wolno łączyć. Do szelek doskonale za to pasuje mucha i tworzy z nimi genialny duet.  

Muchy, krawaty i szelki to akcesoria męskie, które nie tylko dodają szyku, elegancji, unikalnego charakteru, ale także doskonale sprawdzają się jako prezent dla każdego, gustownego mężczyzny. Zdecydowanie warto w swej garderobie posiadać przynajmniej po jednym z wymienionych akcesoriów męskich, by móc nadać każdej stylizacji wytwornego charakteru.